پنج شنبه, 08 تیر 1391 ساعت 04:30

سفیر ایران در تاجیكستان: غفلت از شناخت امام زمان باعث هجمه های متعدد بر دین شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
105
105
به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم جشن اعیاد شعبانیه و بزرگداشت روز جانباز شنبه شب با حضور روسا و كاركنان نمایندگی های ایران، تعدادی از اساتید دانشگاه جامعه المصطفی قم، كاركنان سفارت، دانشجویان، تجار و صنعتگران و خانواده های آنها در مسجد سفارت در شهر دوشنبه برگزار شد.
'علی اصغر شعردوست' بر ضرورت شناخت امام توسط تمام شیعیان تاكید كرد و گفت: تنها چیزی كه توانسته مانع از تاثیرگذاری تبعات منفی هجمه ها بر دین اسلام شود، وجود ائمه اطهار(ع)بوده است.
وی با ذكر روایتی از پیامبر اكرم(ص) گفت: كسی كه بمیرد و امام زمان خود را نشناسد، مانند مردگان دوران جاهلیت از دنیا رفته است.
وی در همین ارتباط به بی توجهی برخی از مسلمانان در فاصله كمتر از نیم قرن نسبت به توصیه های حضرت رسول اكرم(ص)درباره ضرورت امام شناسی اشاره كرد و گفت: در این فاصله 2 عامل تجمل گرایی و غوطه ور شدن مردم در زیبایی های دنیا و همچنین فریب دادن مردم توسط اثرگذاران بر دین باعث دوری مردم از امامانشان شد.
شعردوست افزود: هرچند ما به صورت ملموس و عینی به امامان خود در عصر حاضر دسترسی نداریم اما امام شناسی و شناختن امام بر همه شیعیان بخصوص برای ما كه در دوران غیبت زندگی می كنیم، فرض و واجب است.
این دیپلمات ایرانی از تلاش گسترده رسانه های بیگانه برای خنثی كردن واقعیات مربوط به وجود امام زمان(عج)اشاره كرد و گفت: آنها برای هجمه گسترده علیه امام مهدی(ع)حتی یك شبكه تلویزیونی راه اندازی كرده اند تا به طور مرتب علیه ایشان جوسازی كنند اما این امر رسالت سنگین تری را برعهده ما می گذارد به طوری كه برای خنثی كردن این دسیسه ها باید فرزندان و نسل آینده خود را آموزش دهیم و آنها را بیدار و هشیار كنیم.
وی با یادآوری نقش امام خمینی(ره)بعنوان نماینده امام زمان(عج) در زمان غیبت در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، گفت: بعد از ارتحال امام(ره) دشمنان ایران امید داشتند كه پرونده انقلاب اسلامی بسته شود اما اعتقاد راسخ سكانداران در هدایت آن حتی مانع از آن شد كه جامعه ما یك روز بدون سكاندار بماند.
شعردوست با بیان آنكه تا روزی كه امام زمان خود را بشناسیم هیچ سلاحی بر ما كارگر نیست و ما هیچ آسیبی نخواهیم دید، تاكید كرد: در دوران غیبت تنها باید از نایبی كه دارای صیانت نفس، حافظ دین، عدم تبعیت از هوای نفس و اطاعت از امر مولا و امام است، پیروی كرد.
سفیر ایران در پایان گفت: خدا را شكر كه با وجود همه سختی ها از نعمت رهبری و امامت در عصر غیبت برخورداریم و این امر سبب شده برای تحقق اهداف انقلاب با اطمینان پیش برویم.
در این مراسم كه با مولودی خوانی و دكلمه دانش آموزان همراه بود اشعاری در مدح علمدار كربلا و سجایای امام زین العابدین(ع) قرائت و به جانبازان ایرانی مقیم تاجیكستان نیز هدایایی داده شد.
خواندن 370 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 تیر 1391 ساعت 04:30

نظر دادن

از میان عکسها

دکتر شعردوست در خندوانه

تازه ها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

یکشنبه, 14 آبان 1396 09:37

روز گذشته بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها به پايان رسيد، هرچند زمان حضورم در نمايشگاه بيش از چند ساعت نبود، ولى همين مقدار حضور و سرزدن به...

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سه شنبه, 02 آبان 1396 08:23

سخنان سخیف و متوهمانه ترامپ، به‌ویژه آنجا که خلیج فارس را با نامی مجعول خواند، ایرانیان غیرتمند،با هرگونه تفکر و گرایش را به خشم آورده است. اینجانب در مرور خاطرات گذشته،...

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

دوشنبه, 10 مهر 1396 13:16

عاشورا! فصل خونباران عشق است، روز ميعاد با زندگى، كه شيعه حيات خويش را وامدار اوست. ما به ياد محرم و عاشورا و سيدالشهدا و يارانش، رنگ بى رنگى و...

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار