پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1391 ساعت 04:30

گروه برگزیده تاجیك برای حضوردر نمایشگاه كتاب تهران راهی ایران شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
76
76

به گزارش خبرنگار ایرنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه در مراسم بدرقه این گروه هفتاد نفری تاجیك، نمایشگاه بین المللی تهران را یكی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران، منطقه و خاورمیانه و محلی برای معرفی آخرین تولیدات فكری بخش زیادی از ناشران بین المللی است.

دومین گروه فرهنگی تاجیكستان مركب از هفتاد نفر نیز قرار است روز سه شنبه به ایران سفر كند.

'علی اصغر شعردوست'، با اشاره به كیفیت برگزاری نمایشگاه بین المللی كتاب تهران و علاقه مندی ناشران خارجی برای شركت در این نمایشگاه گفت: حساسیتها برای شركت در جشنواره بزرگ فرهنگی منطقه به حدی بالاست كه هیچ عنوان كتابی نباید مربوط به قبل از سال 2010 میلادی باشد.

وی با تاكید بر اینكه خوشبختی و بهروزی هر كشوری بستگی به كتابخوانی مردم آن دارد، افزود: اولین كتاب های جهان متعلق به ایران، افغانستان، شبه قاره هند و شرق آسیا است به طوری كه هم اكنون بخشی از این كتب به عنوان فاخرترین، اثرگذارترین و مهمترین نوشته ها در كتابخانه ها، موزه ها و دیگر موسسات فرهنگی غربی مورد استفاده قرار می گیرند.

سفیر ایران با اشاره به جایگاه بالای كتاب و كتابخوانی در ایران در دهه گذشته، اظهار داشت: با وجودی كه عده ای بعد از پیدایش اینترنت و توسعه فناوریهای مربوط به این بخش از جمله استفاده از لوح های فشرده نگران كاهش جایگاه كتاب نزد جوانان بودند اما دیدیم كه كتاب همچنان جایگاه خود را حفظ كرده و در جامعه ما از احترام خاصی برخوردار است.

شعردوست، از هیات اعزامی تاجیك به ایران خواست كه پس از بازگشت گزارشها و تحلیلهای خود از وضعیت پیشرفت ایران در بخشهای مختلف را منتشر كرده تا دیگر علاقه مندان تاجیك نیز با گوشه ای از توانمندیها و تواناییهای ایران آشنا شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاجیكستان نیز با اعلام مراتب قدردانی دولت و وزارت امور خارجه تاجیكستان در هماهنگی این سفر فرهنگی، از گروه اعزامی بخصوص خبرنگاران و روزنامه نگاران خواست پس از بازگشت گزارشهای متنوعی از برنامه سفر، دیدنیها و پیشرفتهای ایران در بخشهای مختلف منتشر كنند.

'دولتعلی نذریف' تاكید كرد كه این نوع سفرها نقش موثری در توسعه مناسبات فرهنگی میان دو كشور هم فرهنگ، هم زبان و هم آیین خواهد داشت

خواندن 647 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1391 ساعت 04:30

نظر دادن

از میان عکسها

دکتر شعردوست در خندوانه

تازه ها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

یکشنبه, 14 آبان 1396 09:37

روز گذشته بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها به پايان رسيد، هرچند زمان حضورم در نمايشگاه بيش از چند ساعت نبود، ولى همين مقدار حضور و سرزدن به...

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سه شنبه, 02 آبان 1396 08:23

سخنان سخیف و متوهمانه ترامپ، به‌ویژه آنجا که خلیج فارس را با نامی مجعول خواند، ایرانیان غیرتمند،با هرگونه تفکر و گرایش را به خشم آورده است. اینجانب در مرور خاطرات گذشته،...

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

دوشنبه, 10 مهر 1396 13:16

عاشورا! فصل خونباران عشق است، روز ميعاد با زندگى، كه شيعه حيات خويش را وامدار اوست. ما به ياد محرم و عاشورا و سيدالشهدا و يارانش، رنگ بى رنگى و...

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار