سه شنبه, 11 بهمن 1390 ساعت 18:13

حضور یگان نمونه ارتش ایران در سالروز استقلال تاجیکستان، اقدامی تاریخی بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وزیر دفاع تاجیکستان در دیدار با سفیر و نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران: حضور یگان نمونه ارتش ایران در سالروز استقلال تاجیکستان، اقدامی تاریخی بود خبرگزاری فارس: وزیر دفاع تاجیکستان با مهم ارزیابی کردن حضور یگان‌ نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم استقلال تاجیکستان، تهران و دوشنبه را از حامیان اصلی یکدیگر در منطقه دانست.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفیر جمهوری اسلامی ایران و نماینده یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران اعزامی به تاجیکستان، قبل از ظهر امروز با وزیر دفاع این کشور دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار "شیر‌علی خیر‌الله‌اف" وزیر دفاع تاجیکستان ضمن قدردانی از حضور پررنگ و غرور‌آفرین یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه نظامی بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان، اعلام کرد: افتخار داریم که برای نخستین بار در تاریخ روابط 2 کشور در سالگرد استقلال تاجیکستان و بویژه در مراسم رژه نمایندگان یگان‌های نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در کنار واحدهای نظامی تاجیک حضور یافتند.
وی با تاریخی عنوان کردن شرکت یگان ارتش جمهوری اسلامی در این مراسم و اشاره به سرافرازی مردم تاجیک از این اقدام، خاطرنشان کرد: برای اولین بار است که ایران چنین برنامه‌ای را در خارج از خاک خود انجام می‌دهد و جای مباحات دارد که این کشور تاجیکستان بوده است.
وزیر دفاع تاجیکستان با مهم دانستن موضوع حضور یگانی از ارتش ایران در کشورش، تصریح کرد: نمایش رژه نظامیان ایرانی در مرکز توجه مقامات و مردم تاجیکستان قرار گرفت و بار دیگر همگان دیدند که 2 کشور نه ‌تنها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همکاری‌های خوبی را دنبال می‌کنند، بلکه روابط نظامی میان دوشنبه و تهران نیز در حال گسترش است.
خیرالله‌‌اف با اشاره به اهمیت همکاری‌های نظامی 2 کشور خاطرنشان کرد: امروز در صورت لزوم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌توانند در ظرف 2 ساعت خود را به سرزمین تاجیکستان برسانند و چنانچه لزومی برای حضور نظامی طرف تاجیک در برنامه‌های مشابه جمهوری اسلامی پیش آید، نمایندگان نیروهای مسلح تاجیکستان نیز آماده سفر به ایران هستند.
وزیر دفاع تاجیکستان با بیان اینکه طرف ایرانی در اسرع وقت اقدامات مربوط به آمادگی و اعزام نمایندگان نیروهای مسلح خود را انجام داد، اعلام کرد: ما در هر شرایطی از یکدیگر حمایت کرده و در میان دوستان و دشمنان به عنوان 2 کشور دوست و برادر محسوب می‌شویم.
این مقام عالی نظامی تاجیک با اشاره به نزدیکی 2 کشور تاجیکستان و ایران گفت: جمعیت حاضر در محل برگزاری رژه نظامی در میدان "دوستی" شهر دوشنبه به نمایندگان نیروهای مسلح کشور دوست ایران توجه ویژه نشان داده و از آنها استقبال گرمی به عمل آوردند.
"علی اصغر شعردوست" سفیر ایران در تاجیکستان نیز با ابلاغ پیام مقامات نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به وزیر دفاع و نیروهای مسلح تاجیکستان، بیستمین سالگرد استقلال این کشور را تبریک گفت و در رابطه با دعوت طرف تاجیک جهت شرکت در مراسم رژه نظامی و سایر برنامه‌های مربوطه تشکر و قدردانی کرد.
وی گفت: طرف ایرانی در زمان بسیار کوتاهی که بعد از دعوت در اختیار داشت، با توجه به اراده قاطع مقامات عالی 2 کشور برای بسط و گسترش روابط، مراحل مربوطه را طی کرد و با موافقت مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا، برای حضور یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، این اقدام صورت گرفت.
در این دیدار طرفین به علاقمندی کشورهای خود برای توسعه روابط و همکاری‌های دفاعی، از جمله برگزاری مانور‌های مشترک تاکید کردند.
روز گذشته به مناسبت سالروز استقلال کشور تاجیکستان، برای اولین بار رژه نظامی مشترک ارتش تاجیکستان در کنار یگانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور واحدهای نظامی نمونه نیروهای مسلح کشورهای روسیه، افغانستان، هند و فرانسه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.
خواندن 644 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 بهمن 1390 ساعت 18:13

نظر دادن

از میان عکسها

دکتر شعردوست در خندوانه

تازه ها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

بيست و سومين دورهٰ نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها

یکشنبه, 14 آبان 1396 09:37

روز گذشته بيست و سومين دوره نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاريها به پايان رسيد، هرچند زمان حضورم در نمايشگاه بيش از چند ساعت نبود، ولى همين مقدار حضور و سرزدن به...

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سرمقاله روزنامه همدلی - پنجشنبه 96/7/27 -خلیج فارس، هماره بدین نام ماندگار است. (علی اصغر شعردوست-استاد دانشگاه)

سه شنبه, 02 آبان 1396 08:23

سخنان سخیف و متوهمانه ترامپ، به‌ویژه آنجا که خلیج فارس را با نامی مجعول خواند، ایرانیان غیرتمند،با هرگونه تفکر و گرایش را به خشم آورده است. اینجانب در مرور خاطرات گذشته،...

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

خاطراتى از مقتل خوانى، و برش‌هايى از مقتل «نفس‌المهموم» عاشورا، فرصتى براى حرّيّت ( پایگاه خبری نصر نیوز -1396/7/6)

دوشنبه, 10 مهر 1396 13:16

عاشورا! فصل خونباران عشق است، روز ميعاد با زندگى، كه شيعه حيات خويش را وامدار اوست. ما به ياد محرم و عاشورا و سيدالشهدا و يارانش، رنگ بى رنگى و...

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار