بیلسینلر کی آدام گئدر آد قالار……یاخشی ، پیسدن آغیزدا بیرداد قالار

سوگوارى در يكمين سالگرد فراق مادر همسرم كه ستونى برپادارنده براى خاندانمان بود... پنجشنبه ١٣٩٨/٧/٤ در نخستين سالگرد وفات بانوى متدينه و فداكار الحاجيه خانم شمسى به سوگ نشستيم، با اينكه سالى از فقدان ناگهانى آن عزيز سپرى شده است اما هنوز ذره اى داغ و رنج ناشى از نبودنش كاسته نشده است.

تنها فرزند صبورش كه به آرامش و متانت شهره است، به ملاحظه احوال نوه هايش بيشتر در خفا مى گريد و با خواندن قرآن و دعا بر زخم دلش مرهم مى گذارد، اما نوه هايش،پسران نورچشمى ام مهدى يار و احسان جانم كه بعداز وفات پدربزرگشان ، -در حدود سى سال پيش- با او زندگى كرده اند ، دوران كودكى و نوجوانى و حتى جوانى را با مادربزرگ طى كرده اند، به راستى لحظه اى از يادش فارغ نيستند،همچنانكه در دوران حياتش بوده اند، پسرانم انگار هنوز مرگ او را باور نكرده اند و بقول استاد شهريار در چكامه ماندگار ای وای مادرم : در زندگى ما همه جا وول مى خورد، هر كنج خانه صحنه اى از داستان اوست...

دختر صبور و نجيبم خانم دكتر زهرا هم در اين فراق غمبار براى مادرش نه در موقعيت فرزند كه جاى مادر را براى مادرش پر كرده است، حالى نگفتنى دارد، در سالگرد مادر بزرگش گويى نمى خواست از آرامگاه او جدا شود... من كه غيراز موارد عاطفى بخاطر بسيارى موارد خودم را وامدار آن مرحومه و همسرش مرحوم مغفور خلد آشيان حاج بيوك اخوان افروزى مى دانم، چه در زمان حيات و چه بعداز وفات كوشيده ام گوشه هايى از وظيفهٰ تمام ناشدنى ام را در قبال محبت بی پايان پدر و مادر مرحوم همسرم انجام دهم.

اما تحمل اين درد جانكاه براى عيالم كه از نعمت برادر و خواهر بهره مند نيست ، در كنار محبت فرزندان، و عروس و داماد مهربان و شريفمان خانم دارابى و جناب دكتر موسوى خلخالى، با فداكاريهاى بى شائبه و مهر روزافزون سه خواهر و يك برادرم و همسر و فرزندان فهيم و دلسوز خواهران و برادرم قابل تحمل شده است، كه ضمن سپاس،از خداوند برايشان اجر شايسته مسئلت مى نمايم. تنها برادر آن مرحومه جناب حاج حسين صمدى و دختر خاله هاي مهربانش نيز در اين يكسال غمگسارمان بودند و هم در برگزارى شكوهمند مراسم سالگرد ياريگرمان بودند، از همه شان صميمانه منتداريم.

در نهايت جمعى معتنابه از همكاران و دوستان باوفا و شريفم از لحظه وفات تا پايان مراسم سالگرد در كنارمان بودند كه از سوى خود و عيال و فرزندانم مراتب سپاسمان را نثارشان مى كنيم. و از زبان همسر و فرزندانم اوخشاما يا باياتى هاى زير را تقديم مى داريم؛

باغدان باغا گلمیشم...گول درماغا گلمیشم

ایتیرمیشم آنامی،…..آختارماغا گلمیشم!

 

*****

قیزیل گول اولمایایدی…..سارالیب سولمایایدی

بیر آیریلیق بیر اؤلوم…..هئچ بیری اولمایایدی

 

*****

داغ‌لار داغیم‌دیر منیم…..غم اویلاغیم‌ دیر منیم

دیندیرمه قان آغلارام….. یامان چاغیم‌دیر منیم

*****

در اين واپسين روزهاى ماه محرم الحرام، نام و ياد همهٰ درگذشتگان با اخلاص و پاكدل را گرامى داشته و براى همه شان بويژه مرحومه مغفوره الحاجيه خانم شمسى(مهرانگيز) صمدى حشر با ام الائمه حضرت زهرا طلب مى نمائيم.

هرچه آفريده شده فناپذير است، فقط آثار نيكيهاست كه مى ماند، اين مضمون را استاد شهريار طى بيتى در بند سى و ششم حيدربابايه سلام آورده است كه با نقل آن اين سوگ نوشته را به پايان مى برم. استاد مى فرمايد:

بیلسینلر کی آدام گئدر آد قالار……یاخشی ، پیسدن آغیزدا بیرداد قالار

(همگان بدانند كه انسانها رفتنى هستند… اما از نيك و بد رفتگان يادهايشان در خاطرها همانند مزه هايى در كام انسانها مى ماند.

 -------------------------------- 

فیلم کوتاهی از گردهم آیی اقوام و آشنایان در سالگرد وفات مادر همسرم در بهشت زهرا (س) - پنجشنبه 1398/07/04 

 

 

توضيحاتى در مورد انتخابات مجلس در تبريز

مصاحبه پیرامون وضعیت فرهنگی تبریز و استاد شهریار

شب آمد و دل تنگم هوای خانه گرفت ...

حق تكثير كليه محتواى تصويرى، صوتى و نوشتارى اين وبسايت متعلق است به على اصغر شعردوست .

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار